Kontakt
Skriv til os på info@ungdomsbureauet.dk
Ring +45 71 20 46 00

Vi er klar ved telefon og dørklokke
Mandag til fredag kl. 09:00 – 16:00.

Information
UNGDOMSBUREAUET
Slotsgade 2, 5.th
2200 København N
CVR: 40 19 56 88

Teamet

Olav Hesseldahl

Olav Hesseldahl

Engagementsdirektør

Olav er UBs founding father. Han sidder med ledelse, strategi, projekt- og idéudvikling.

Har du spørgsmål til Ungdomsbureauet generelt, så kontakt Olav.

olav@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 30 26 37 42

 Katrine Damgaard

Katrine Damgaard

Vicedirektør

Ét styks lun fynbo.

Katrine sidder med ledelse, strategi, projekt- og idéudvikling.

Er du interesseret i et samarbejde Ungdomsbureauet så kontakt Katrine!

katrine@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 24 21 90 29

 Anna Bisp Asghari

Anna Bisp Asghari

Projektleder

Anna er primus motor på Akademiet for Samfundsengagerede Unge.

Skriv eller ring til Anna, hvis du har spørgsmål til akademiet! 

Anna@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 30 23 20 97

Emilie Torp Henriksen

Emilie Torp Henriksen

Projektleder

​Emilie står i spidsen for Ungdommens Folkemøde på Hjul, der tager rundt i landet. 

Er der noget, du gerne vil vide på den front, så er det hende, du skal have fat i.

Emilie@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 22 95 26 94

Nikolaj Falkenberg-Klok

Nikolaj Falkenberg-Klok

Kommunikationsansvarlig

​Nikolaj er tovholder for Ungdomsbureauets kommunikation!

 

Her får du svar på alle spørgsmål, der handler om presse, so-me eller website. 

Nikolaj@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 40 54 53 84

 Martin Fehr Therkildsen

Martin Fehr Therkildsen

Projektleder

​Martin er projektleder for Røst Talerskole og Ungdomsbureauets programmer til Radio LOUD. 

Skal du vide mere om Røst? Eller om LOUD? Så skriv til Martin!

Martin@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 26 78 21 25

 Pernille Halmø

Pernille Halmø

Projektleder

Pernille er projektleder på Mangfoldigt Engagement.

Pernille er den helt rette at kontakte, hvis du interesseret i projektet eller mangfoldig ungeinvolvering generelt.

Pernille@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 61 71 61 29

Mette Gadegaard

Mette Gadegaard

Projektleder

​Mette er ansvarlig for Ungeinvolveringsnetværket, og så planlægger hun en genforeningsfestival i Berlin!

Er du interesseret i ungeinvolveringsnetværket? Så tøv ikke med at kontakte Mette.

Mette@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 23 95 18 21 

Oliver Anton Lunow Nielsen

Oliver Anton Lunow Nielsen

Projektmedarbejder

Oliver er atosfæreansvarlig på Ungdommens Folkemøde og på Ungdommens Folkemøde på Hjul.  

Spørg endelig Oliver om både det ene og det andet projekt!

oliver@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 51 54 08 12

 Alberte Bau Larsen

Alberte Bau Larsen

Projektmedarbejder

Alberte er undervisernes primære kontaktperson til Ungdommens Folkemøde og Ungdommens Folkemøde på Hjul.

Alberte kan helt sikkert svare på dine spørgsmål om folkemøderne!

Alberte@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 60 14 24 45

 Olivia Orlandi Grant

Olivia Orlandi Grant

Projektmedarbejder

​Olivia planlægger og afvikler de engagements labs, som Ungdomsbureauet laver i både Esbjerg, Helsingør og Maribo.  

Olivia er den rette, hvis du skal høre mere om Mangfoldigt Engagement!

olivia@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 27 28 86 89

Maya Husted Davidsen

Maya Husted Davidsen

Projektmedarbejder

Maya er projektcoach på Akademiet for Samfundsengagerede Unge.

Hun har altid et godt tip, hvid du skal have sparing på et projekt. Og så ved hun alt om Akademiet.   

Maya@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 29 93 81 23

Markus Kleinbeck

Markus Kleinbeck

Projektmedarbejder

Markus er ansvarlig for De-Bøgerne, der er en del af projektet  Mangfoldigt Engagement.

Skal du høre mere om bøgerne? Så kontakt Markus.

Markus@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 30 26 37 42

Camilla  Haslov

Camilla Haslov

Kontorassistent

​Camilla har styr på vores kontor. Hun laver administrative opgaver, så vores organisation hænger sammen. 

Hos Camilla kan du få svar på det meste, ellers ved hun helt sikkert hvem det er bedst at spørge.

Camilla@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 71 20 46 00

Andrea Hansen

Andrea Hansen

Projektmedarbejder

Andrea er en del af Røst Talerskole, og så klarer hun nogle af kontorets kommunikationsopgaver. 

Skriv til Andrea hvis du skal høre mere om Røst!

Andrea@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 23 37 92 79

Søren Vilhelmsen

Søren Vilhelmsen

Økonomimedarbejder

Søren er kontores økonomiansvarlige. Har har styr på budgetterne og sørger for, at alle får løn til tiden.  

Drejer dit spørgsmål sig om økonomi? Så kontakt Søren.

Søren@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 27 63 55 93

Adam Raahauge

Adam Raahauge

Projektmedarbejder

Adam står for at arrangere den fineste Røst Festival! Og så har han styr på teknikken til vores radiostudie.

Skal du vide mere om Røst Festival? Så kontakt Adam.

adam@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 30 82 94 03  

 Victoria Dahl Understrup

Victoria Dahl Understrup

Projektmedarbejder


Victoria står for kommunikationen på Akademiet for Samfundsengagerede Unge. 

Er du interesseret i projektet? Så kontakt Victoria

victoria@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 29 86 11 07

Karoline Blaabjerg

Karoline Blaabjerg

Projektmedarbejder


Karoline er ansvarlig for de mange frivillige, der hvert år er med til at skabe Ungdommens Folkemøde.

Karoline er den rette, hvis du skal høre om frivillighed på Ungdommens Folkemøde!

karoline@ungdomsbureauet.dk
tlf: 27 59 16 50

Tekla Emborg

Tekla Emborg

Projektmedarbejder

Tekla er med på projektet Mangfoldigt Engagement, og så er hun medvært på radioprogrammet Den Brogede Vej

Skriv til Tekla for at høre mere om Mangfoldigt Engagement!

Tekla@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 

Kathrine Solvig

Kathrine Solvig

Projektmedarbejder

Kathrine er programansvarlig på Ungdommens Folkemøde på Hjul.

Skriv til Kathrine, hvis du skal høre mere om Ungdommens Folkemøde på Hjul.

Ksolvig@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 71 20 46 00