Teamet

 Anna Bisp Asghari

Anna Bisp Asghari

Direktør

Anna er direktør for det hele og er UBs ansigt udadtil. Vil du høre hvad vi mener om en sag? Spørg Anna.

anna@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 30 23 20 97

Christian Kirkegaard Bay

Christian Kirkegaard Bay

Organisationsdirektør


Christian e
r organisationsdirektør og derfor én man kan spørge om det meste. Men helst om organisation og partnerskaber!

christian@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 29 85 84 21

 Martin Fehr Therkildsen

Martin Fehr Therkildsen

Projektleder

​Martin er projektleder for Røst talerskole og -festival! Han holder workshops og seminarer om taleskrivning og præsentationsteknik.

martin@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 26 78 21 25

 Alberte Bau Larsen

Alberte Bau Larsen

Projektleder

Alberte er projektleder for Ungdommens Folkemøde På Hjul og Ungdommens Folkemøde 2021. 

alberte@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 60 46 19 18

Nikolaj Falkenberg-Klok

Nikolaj Falkenberg-Klok

Kommunikationsansvarlig

​Nikolaj er tovholder for Ungdomsbureauets kommunikation. 

nfk@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 40 54 53 84

 Olivia Orlandi Grant

Olivia Orlandi Grant

Projektleder

Olivia er projektleder på Akademiet for Samfundsengagerede Unge. 

olivia@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 27 28 86 89

Sisse Nedergaard Jensen

Sisse Nedergaard Jensen

Projektleder

Sisse er projektleder på Mangfoldigt Engagement, som kæmper for demokratisk ligestilling blandt unge i Danmark! 

sisse@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 51 88 60 08

Anna Vibe

Anna Vibe

Projektleder


Anna er projektleder på vores Mikrofon Team, som skaber fede podcasts og radio med et vidt spænd!

annavibe@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 28 96 62 63 

Louise Stenholt Larsen

Louise Stenholt Larsen

Projektleder


Louise står i spidsen for vores projekt Verdensmål I Hænderne.

louise@ungdomsbureauet.dk
tlf.: xx xx xx xx

Josephine Almind

Josephine Almind

Projektleder


Josephine er projektleder for Specialefestivalen og har teten på både udvikling og afvikling.

josephine@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 61 33 34 28

Markus Kleinbeck

Markus Kleinbeck

Projektleder

Markus er ansvarlig for De-Bøgerne, der er en del af projektet  Mangfoldigt Engagement.

markus@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 21 48 95 82

Oliver Anton Lunow Nielsen

Oliver Anton Lunow Nielsen

Projektleder

Oliver er atmosfære- og indholdsansvarlig på Ungdommens Folkemøde.  

oliver@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 51 54 08 12

Camilla  Haslov

Camilla Haslov

Kontorassistent

​Camilla har styr på vores kontor. Hun laver administrative opgaver, så vores organisation hænger sammen. 

camilla@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 22 54 63 51

Adam Raahauge

Adam Raahauge

Projektmedarbejder

Adam er ansvarlig for Site og Logistik på Ungdommens Folkemøde, samt organisationssamarbejde! 

Vil du høre mere om samarbejde med Ungdommens Folkemøde, tag fat i Adam her: 

adam@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 30 82 94 03  

Dag Rune Petersen

Dag Rune Petersen

Projektmedarbejder


Dag er projektmedarbejder på Mangfoldigt Engagement. 

dag@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 29 90 86 83

 

Gunvor Tarp Barkholt

Gunvor Tarp Barkholt

Projektmedarbejder


Gunvor er en del af Røst-projektet! Hun laver også workshops, tager gerne en moderatortjans og bidrager med udviklingen af vores podcasts. 

gunvor@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 26 58 52 20

Marie Kjær Madsen

Marie Kjær Madsen

Projektmedarbejder

Marie er ansvarlig for samarbejder med undervisere og koordinerer frivilligindsatsen på Ungdommens Folkemøde.

marie@ungdomsbureauet.dk 

tlf.: 22 33 73 20

Karla F. Laursen

Karla F. Laursen

Projektleder


Karla er projektcoach på ASU og står derfor for at guide, vejlede og sparre med akademiets elever.

karla@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 22 24 44 93

Emilie Torp Henriksen

Emilie Torp Henriksen

Projektleder

​Emilie er med til at skabe Ungdommens Folkemøde På Hjul og diverse mindre projekter.

emilie@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 22 95 26 94

 Victoria Dahl Understrup

Victoria Dahl Understrup

Projektmedarbejder


Victoria planlægger og afvikler de engagements labs, som Ungdomsbureauet laver både i Esbjerg, Helsingør og Maribo.

victoria@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 29 86 11 07

Kaya Anna Hertz

Kaya Anna Hertz

Kommunikationsmedarbejder


Kaya sidder med kommunikation, SoMe og lidt website, og hun styrer vores instagram benhårdt.

kaya@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 60 45 02 32

Rasmus Isager-Sally

Rasmus Isager-Sally

Projektmedarbejder


Rasmus er koblet på Ungdomens Folkemøde og laver sideløbende workshops rundt om i landet.

rasmus@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 27 62 59 96

 Nanna Gram Bentsen

Nanna Gram Bentsen

Projektmedarbejder


Nanna er en del af Mangfoldigt Engagement hvor hun arbejder med alternative engagementsformer.

nannaa@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 20 94 27 90

Mette Gadegaard

Mette Gadegaard

Projektleder

Mette er på barsel. 🙂