Teamet

 Olivia Orlandi Grant

Olivia Orlandi Grant

Organisationsdirektør

(hun/hende)

Olivia er organisationsdirektør og arbejder primært med organisationsudvikling, styring og struktur.

olivia@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 27 28 86 89

 Anna Bisp Asghari

Anna Bisp Asghari

Engagementsdirektør

(hun/hende)

Anna er engagementsdirektør og Ungdomsbureauets ansigt udadtil. Vil du høre, hvad vi mener om en sag? Så spørg Anna!

anna@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 30 23 20 97

Adam Raahauge

Adam Raahauge

Sekretariatsleder

(han/ham)

Adam er Ungdomsbureauets sekretariatsleder og
har derfor en finger med i mange ting på kontoret

adam@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 30 82 94 03  

Signe Warming

Signe Warming

Partnerskabsansvarlig


(hun/hende)

Signe er partnerskabsansvarlig på
Ungdomsbureauet og står for vores eksterne samarbejder

signe@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 60 48 20 49

Karla F. Laursen

Karla F. Laursen

Partnerskabsansvarlig (på barsel)


(hun/hende)

Karla er partnerskabsansvarlig på
Ungdomsbureauet. Fra januar 2024
er Karla på barsel 

karla@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 22 24 44 93

Projektledere

Anna Vibe Pedersen

Anna Vibe Pedersen

Projektleder


(hun/hende)

Anna Vibe er projektleder for den årlige demokratifestival i Valbyparken Ungdommens Folkemøde. 

annavibe@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 28 96 62 63 

Ellen Jakobsson

Ellen Jakobsson

Produktionsleder

(hun/hende)

Ellen er produktionsleder med ansvar for Site & Logistik på Ungdommens Folkemøde

ellen@ungdomsbureauet.dk

tlf: +46 766 312 806

Josephine Almind

Josephine Almind

Projektleder


(hun/hende
)

Josephine er atmosfæreansvarlig for Ungdommens Folkemøde.

josephine@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 31 53 87 74

Markus Kleinbeck

Markus Kleinbeck

Projektleder

(han/ham)

Markus er projektleder på vores
bogserie “De-serien”

markus@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 21 48 95 82

 Martin Fehr Therkildsen

Martin Fehr Therkildsen

Projektleder

(han/ham)

 ​Martin er projektleder for Røst talerskole og -festival! Han holder workshops og seminarer om taleskrivning og præsentationsteknik.

martin@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 26 78 21 25

Gunvor Tarp Barkholt

Gunvor Tarp Barkholt

Projektleder

(hun/hende)

Gunvor er koblet på Røst talerskole og -festival! Hun holder workshops og seminarer om taleskrivning og præsentationsteknik. 

gunvor@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 26 58 52 20

Anna Klode

Anna Klode

Projektleder

(hun/hende)

Anna er projektleder på ASU – Akademiet for Samfundsengagerede Unge

annaklode@ungdomsbureauet.dk

tlf: 28 76 22 74

Sia Seidler Berro

Sia Seidler Berro

Projektleder

(hun/hende)

Sia er projektleder for Verdensmål i Hænderne, der arbejder med FN’s Verdensmål på FGU-skoler og erhvervsuddannelser i hele landet. 

sia@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 30 47 05 42

Projektmedarbejdere

Camilla  Haslov

Camilla Haslov

Kontoransvarlig

(hun/hende)

​Camilla har styr på vores kontor. Hun laver administrative opgaver, så vores organisation hænger sammen. 

camilla@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 22 54 63 51

Kamille Funding

Kamille Funding

Kommunikationsmedarbejder

(hun/hende)

Kamille arbejder med kommunikation for hele Ungdomsbureauet og står for sociale medier, pressehåndtering og administration af hjemmeside

kamille@ungdomsbureauet.dk

tlf: 50 49 01 10

Astrid Wessmann

Astrid Wessmann

Direktionsassistent

(hun/hende)

Astrid hjælper og understøtter vores
direktion med mange forskellige opgaver,
så alle enderne mødes

astrid@ungdomsbureauet.dk

tlf: 61 99 44 83

Rasmus Isager-Sally

Rasmus Isager-Sally

Projektmedarbejder på UFM


(han/ham)

Rasmus er koblet på Ungdommens Folkemøde og laver sideløbende workshops rundt om i landet. Rasmus er på orlov indtil januar 2024.

rasmus@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 27 62 59 96

Emilie Torp Henriksen

Emilie Torp Henriksen

Tilgængelighedsansvarlig

(hun/hende)

​Emilie er tilgængelighedsansvarlig på Ungdommens Folkemøde og laver derudover diverse mindre projekter.

emilie@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 22 95 26 94

Emilie Vorndran Thygesen

Emilie Vorndran Thygesen

Frivilligansvarlig

(hun/hende)

Emilie er ansvarlig for mobilisering og
koordinering af frivillige på Ungdommens Folkemøde

emiliethygesen@ungdomsbureauet.dk

tlf: 60 69 02 77

Nina Mac

Nina Mac

Projektmedarbejder

 
(hun/hende)

Nina er projektmedarbejder på De-serien

nina@ungdomsbureauet.dk

tlf: 28 72 31 00

Mads Strange Laursen

Mads Strange Laursen

Projektmedarbejder


(han/ham)

Mads er projektmedarbejder på Røst

mads@ungdomsbureauet.dk

tlf: 51 17 00 81

Katrine Schütt

Katrine Schütt

Projektmedarbejder

(hun/hende)

Katrine er projektcoach på Akademiet for Samfundsengagerede Unge

katrine.s@ungdomsbureauet.dk

tlf:

Jamie Stemann Gregson

Jamie Stemann Gregson

Projektmedarbejder

(han/ham)

Jamie er projektmedarbejder på Akademiet for Samfundsengagerede Unge

jamie@ungdomsbureauet.dk

tlf: 60 51 64 42

Felix Schumann

Felix Schumann

Projektmedarbejder

(de/dem)

Felix er projektmedarbejder for Verdensmål i Hænderne, der arbejder med FN’s Verdensmål på FGU-skoler og erhvervsuddannelser i hele landet. 

felix@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 60 13 23 10

Aske Jokil

Aske Jokil

Projektmedarbejder (på barsel)

(han/ham)

Aske er tilknyttet arbejdet med projektet Verdensmål i Hænderne

aske@ungdomsbureauet.dk

tlf:

Stine Dam Spo

Stine Dam Spo

Praktikant

(hun/hende)

Stine er praktikant i forårssemesteret 2024,
hvor hun arbejder på De-serien

stine@ungdomsbureauet.dk

tlf: 52 50 08 18

Sidsel Jeppesen

Sidsel Jeppesen

Praktikant

(hun/hende)

Sidsel er praktikant i forårssemesteret 2024,
hvor hun arbejder på Ungdommens Folkemøde

sidsel@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 20 54 50 91