Teamet

 Anna Bisp Asghari

Anna Bisp Asghari

Direktør

(hun/hende)

Anna er direktør for det hele og er UBs ansigt udadtil. Vil du høre hvad vi mener om en sag? Spørg Anna.

anna@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 30 23 20 97

Christian Kirkegaard Bay

Christian Kirkegaard Bay

Organisationsdirektør

(han/ham)

Christian er organisationsdirektør og derfor én, man kan spørge om det meste. Men helst om organisation!

christian@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 29 85 84 21

 Martin Fehr Therkildsen

Martin Fehr Therkildsen

Projektleder

(han/ham)

 ​Martin er projektleder for Røst talerskole og -festival! Han holder workshops og seminarer om taleskrivning og præsentationsteknik.

martin@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 26 78 21 25

 Alberte Bau Larsen

Alberte Bau Larsen

Projektleder

(hun/hende)

Alberte er projektleder for den årlige demokratifestival i Valbyparken Ungdommens Folkemøde. 

alberte@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 60 46 19 18

Nikolaj Falkenberg-Klok

Nikolaj Falkenberg-Klok

Projektmedarbejder

(han/ham)

Nikolaj er tilkoblet Ungdommens Folkemøde NORD, hvor han bl.a. står for kommunikation og frivillige.

nfk@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 40 54 53 84

 Olivia Orlandi Grant

Olivia Orlandi Grant

Sekretariatsleder

(hun/hende)

Olivia er Ungdomsbureauets sekretariatsleder og har derfor en finger med i mange ting på kontoret.

olivia@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 27 28 86 89

Sisse Nedergaard Jensen

Sisse Nedergaard Jensen

Projektleder

(hun/hende)

Sisse er projektleder på Mangfoldigt Engagement, som kæmper for demokratisk ligestilling for unge i Danmark! 

sisse@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 51 88 60 08

Anna Vibe

Anna Vibe

Projektleder (på barsel)


(hun/hende)

Anna er projektleder på vores Mikrofon Team, som skaber fede podcasts og radio med et vidt spænd!

annavibe@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 28 96 62 63 

Oliver Anton Lunow Nielsen

Oliver Anton Lunow Nielsen

Projektleder

(de/dem)

Oliver Anton er projektleder på Future Generations Shaping Future Technology.  

oliver@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 51 54 08 12

Josephine Almind

Josephine Almind

Projektleder


(hun/hende
)

Josephine er atmosfæreansvarlig for Ungdommens Folkemøde.

josephine@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 31 53 87 74

Markus Kleinbeck

Markus Kleinbeck

Projektleder

(han/ham)

Markus er ansvarlig for De-Bøgerne, der er en del af projektet  Mangfoldigt Engagement.

markus@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 21 48 95 82

Ellen Jakobsson

Ellen Jakobsson

Projektleder

(hun/hende)

Ellen er projektleder på Ungdommens Folkemøde NORD

ellen@ungdomsbureauet.dk

tlf: +46 766 312 806

Camilla  Haslov

Camilla Haslov

Kontoransvarlig

(hun/hende)

​Camilla har styr på vores kontor. Hun laver administrative opgaver, så vores organisation hænger sammen. 

camilla@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 22 54 63 51

Emilie Torp Henriksen

Emilie Torp Henriksen

Projektmedarbejder

(hun/hende)

​Emilie er med til at skabe Ungdommens Folkemøde og diverse mindre projekter.

emilie@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 22 95 26 94

Gunvor Tarp Barkholt

Gunvor Tarp Barkholt

Projektleder

(hun/hende)

Gunvor er koblet på Røst talerskole og -festival! Hun holder workshops og seminarer om taleskrivning og præsentationsteknik. 

gunvor@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 26 58 52 20

Adam Raahauge

Adam Raahauge

Projektmedarbejder

(han/ham)

Adam er ansvarlig for Site og Logistik på Ungdommens Folkemøde, samt organisationssamarbejde! 

adam@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 30 82 94 03  

Rasmus Isager-Sally

Rasmus Isager-Sally

Projektmedarbejder


(han/ham)

Rasmus er koblet på Ungdommens Folkemøde og laver sideløbende workshops rundt om i landet.

rasmus@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 27 62 59 96

Karla F. Laursen

Karla F. Laursen

Projektleder


(hun/hende)

Karla er projektleder for ASU og står derfor for at guide, vejlede og sparre med akademiets elever.

karla@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 22 24 44 93

Alberte Bennedsen

Alberte Bennedsen

Projektmedarbejder

(hun/hende)

Alberte er tilknyttet Mangfoldigt Engagement, hvor hun sidder med kommunikation og projektudvikling..

albertebennedsen@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 60 14 24 45

 Victoria Dahl Understrup

Victoria Dahl Understrup

Projektmedarbejder

(hun/hende)

Victoria planlægger og afvikler de engagements labs, som Ungdomsbureauet laver både i Esbjerg, Helsingør og Maribo.

victoria@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 29 86 11 07

Emilie Schumann

Emilie Schumann

Projektleder

(de/dem)

Schu er tilknyttet Mangfoldigt Engagement og er projektleder for Rumlig.

emilieschumann@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 60 13 23 10

Sia Seidler Berro

Sia Seidler Berro

Projektleder


(hun/hende)

Sia er projektleder for Verdensmål i Hænderne.

sia@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 30 47 05 42

Nina Mac

Nina Mac

Projektmedarbejder


(hun/hende)

Nina er tilkoblet Mangfoldigt Engagement og ASU.

nina@ungdomsbureauet.dk

tlf: 28 72 31 00

Louise Spandet

Louise Spandet

Projektmedarbejder


(hun/hende)

Louise er ansvarlig for frivilliggruppen hos Ungdommens Folkemøde.

louisespandet@ungdomsbureauet.dk

Katrine Schütt

Katrine Schütt

Projektmedarbejder

(hun/hende)

Katrine er tilknyttet Mangfoldigt Engagement og Røst.

katrine.s@ungdomsbureauet.dk

tlf:

Anna Klode

Anna Klode

Projektmedarbejder

(hun/hende)

Anna er tilknyttet projektet Future Generations Shaping Future Technology .

annaklode@ungdomsbureauet.dk

tlf:

Kamille Funding

Kamille Funding

Kommunikationsmedarbejder

(hun/hende)

Kamille arbejder med kommunikation for hele Ungdomsbureauet og står for sociale medier, pressehåndtering og administration af hjemmeside

kamille@ungdomsbureauet.dk

tlf: 50 49 01 10

Aske Jokil

Aske Jokil

Projektmedarbejder

(han/ham)

Aske er tilknyttet arbejdet med projektet Verdensmål i Hænderne

aske@ungdomsbureauet.dk

tlf: