Teamet

 Anna Bisp Asghari

Anna Bisp Asghari

Direktør

Anna er direktør for det hele og er UBs ansigt udadtil. Vil du høre hvad vi mener om en sag? Spørg Anna.

anna@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 30 23 20 97

Christian Kirkegaard Bay

Christian Kirkegaard Bay

Organisationsdirektør


Christian e
r organisationsdirektør og derfor én man kan spørge om det meste. Men helst om organisation og partnerskaber!

christian@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 29 85 84 21

 Martin Fehr Therkildsen

Martin Fehr Therkildsen

Projektleder - på barsel

 ​Når Martin ikke er på barsel er han projektleder for Røst talerskole og -festival! Han holder workshops og seminarer om taleskrivning og præsentationsteknik.

martin@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 26 78 21 25

 Alberte Bau Larsen

Alberte Bau Larsen

Projektleder

Alberte er projektleder for Ungdommens Folkemøde På Hjul og Ungdommens Folkemøde 2021. 

alberte@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 60 46 19 18

Nikolaj Falkenberg-Klok

Nikolaj Falkenberg-Klok

Projektmedarbejder

Nikolaj er tilkoblet Røst hvor han rejser rundt i landet og underviser i taleskrivning og præsentationsteknik

nfk@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 40 54 53 84

 Olivia Orlandi Grant

Olivia Orlandi Grant

Projektleder

Olivia er projektleder på Akademiet for Samfundsengagerede Unge. 

olivia@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 27 28 86 89

Sisse Nedergaard Jensen

Sisse Nedergaard Jensen

Projektleder

Sisse er projektleder på Mangfoldigt Engagement, som kæmper for demokratisk ligestilling blandt unge i Danmark! 

sisse@ungdomsbureauet.dk

tlf.: 51 88 60 08

Anna Vibe

Anna Vibe

Projektleder


Anna er projektleder på vores Mikrofon Team, som skaber fede podcasts og radio med et vidt spænd!

annavibe@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 28 96 62 63 

Oliver Anton Lunow Nielsen

Oliver Anton Lunow Nielsen

Projektleder

Oliver er atmosfære- og indholdsansvarlig på Ungdommens Folkemøde.  

oliver@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 51 54 08 12

Josephine Almind

Josephine Almind

Projektleder


Josephine er projektleder for Specialefestivalen og har teten på både udvikling og afvikling.

josephine@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 61 33 34 28

Markus Kleinbeck

Markus Kleinbeck

Projektleder

Markus er ansvarlig for De-Bøgerne, der er en del af projektet  Mangfoldigt Engagement.

markus@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 21 48 95 82

Ellen Jakobsson

Ellen Jakobsson

Projektleder


Ellen er projektleder på Ungdommens Folkemøde NORD

ellen@ungdomsbureauet.dk

Camilla  Haslov

Camilla Haslov

Kontoransvarlig

​Camilla har styr på vores kontor. Hun laver administrative opgaver, så vores organisation hænger sammen. 

camilla@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 22 54 63 51

Emilie Torp Henriksen

Emilie Torp Henriksen

Projektleder

​Emilie er med til at skabe Ungdommens Folkemøde På Hjul og diverse mindre projekter.

emilie@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 22 95 26 94

Gunvor Tarp Barkholt

Gunvor Tarp Barkholt

Projektleder


Gunvor er projektleder for Røst talerskole og -festival! Hun holder workshops og seminarer om taleskrivning og præsentationsteknik. 

gunvor@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 26 58 52 20

Adam Raahauge

Adam Raahauge

Projektmedarbejder

Adam er ansvarlig for Site og Logistik på Ungdommens Folkemøde, samt organisationssamarbejde! 

Vil du høre mere om samarbejde med Ungdommens Folkemøde, tag fat i Adam her: 

adam@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 30 82 94 03  

Rasmus Isager-Sally

Rasmus Isager-Sally

Projektmedarbejder


Rasmus er koblet på Ungdomens Folkemøde og laver sideløbende workshops rundt om i landet.

rasmus@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 27 62 59 96

Karla F. Laursen

Karla F. Laursen

Projektcoach


Karla er projektcoach på ASU og står derfor for at guide, vejlede og sparre med akademiets elever.

karla@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 22 24 44 93

Alberte Bennedsen

Alberte Bennedsen

Projektmedarbejder

Alberte er tilknyttet Mangfoldigt Engagement hvor hun sidder med kommunikation og projektudvikling..

albertebennedsen@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 60 14 24 45

 Victoria Dahl Understrup

Victoria Dahl Understrup

Projektmedarbejder


Victoria planlægger og afvikler de engagements labs, som Ungdomsbureauet laver både i Esbjerg, Helsingør og Maribo.

victoria@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 29 86 11 07

Johanne Stilling

Johanne Stilling

Kommunikationsmedarbejder

 Johanne er kommunikationsmedarbejder og hjælper til i Røst og Mangfoldigt Engagement.

johanne@ungdomsbureauet.dk

Emilie Schumann

Emilie Schumann

Projektleder

Schu er tilknyttet Mangfoldigt Engagement og er projektleder for Rumlig.

emilieschumann@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 60 13 23 10

Maya Larsen

Maya Larsen

Projektmedarbejder

Maya er tilknyttet ASU (Akademiet for Samfundsengagerede Unge)

maya@ungdomsbureauet.dk