Kontakt
Skriv til os på info@ungdomsbureauet.dk
Ring +45 71 20 46 00

Vi er klar ved telefon og dørklokke
Mandag til fredag kl. 09:00 – 16:00.

Information
UNGDOMSBUREAUET
Slotsgade 2, 5.th
2200 København N
CVR: 40 19 56 88

Teamet

Olav Hesseldahl

Olav Hesseldahl

Engagementsdirektør

Olav er UBs founding father.

Han sidder med ledelse, strategi, projekt- og idéudvikling.

Har du spørgsmål til Ungdomsbureauet generelt, så kontakt Olav.

olav@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 30 26 37 42

 Katrine Damgaard

Katrine Damgaard

Vicedirektør

Ét styks lun fynbo.

Katrine sidder med ledelse, strategi, projekt- og idéudvikling.

Er du interesseret i at samarbejde med Ungdomsbureauet, så kontakt Katrine!

katrine@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 24 21 90 29

 Anna Bisp Asghari

Anna Bisp Asghari

Projektleder

Anna er primus motor på Akademiet for Samfundsengagerede Unge.

Skriv eller ring til Anna, hvis du har spørgsmål til projektet!

Anna@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 30 23 20 97

 Alberte Bau Larsen

Alberte Bau Larsen

Projektleder

Alberte er projektleder for Ungdommens Folkemøde På Hjul og Ungdommens Folkemøde 2021. 

Alberte ved næsten alt om Ungdommens Folkemøde, så hun kan helt sikkert svare på dine spørgsmål om folkemødet!

Alberte@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 60 46 19 18

Nikolaj Falkenberg-Klok

Nikolaj Falkenberg-Klok

Kommunikationsansvarlig

​Nikolaj er tovholder for Ungdomsbureauets kommunikation!

Her får du svar på alle spørgsmål, der handler om presse, so-me eller website. 

nfk@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 40 54 53 84

 Martin Fehr Therkildsen

Martin Fehr Therkildsen

Projektleder

​Martin er projektleder for Røst Talerskole og Ungdomsbureauets programmer til Radio LOUD. 

Skal du vide mere om Røst? Eller om LOUD? Så skriv til Martin!

Martin@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 26 78 21 25

Christian Bay

Christian Bay

Projektleder


Christian e
r projektleder på Mangfoldigt Engagement, der både rummer De-Bøgerne, Engagements Labs og Rumlig på Ungdommens Folkemøde.

Hvis du er interesseret i projektet, så fang ham på:

Christian@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 29 85 84 21

Anna Vibe

Anna Vibe

Projektleder


Anna er primus motor på Ungeinvolveringsnetværket og sidder også med vores forskellige konferencer.

Har du spørgsmål til netværket eller vil du måske med på konference, så hiv fat i Vibe.

annavibe@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 29 85 84 21

Oliver Anton Lunow Nielsen

Oliver Anton Lunow Nielsen

Projektmedarbejder

Oliver er atmosfæreansvarlig på Ungdommens Folkemøde og på Ungdommens Folkemøde på Hjul.  

Spørg endelig Oliver om både det ene og det andet projekt!

oliver@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 51 54 08 12

Markus Kleinbeck

Markus Kleinbeck

Projektmedarbejder

Markus er ansvarlig for De-Bøgerne, der er en del af projektet  Mangfoldigt Engagement.

Skal du høre mere om bøgerne? Så kontakt Markus.

Markus@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 21 48 95 82

 Olivia Orlandi Grant

Olivia Orlandi Grant

Projektmedarbejder

Olivia er projektcoach på Akademiet for Samfundsengagerede Unge.

Derudover er Olivia en del af Ungeinvolveringsnetværket. 

Kontakt endelig Olivia på:

olivia@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 27 28 86 89

Gunvor Tarp Barkholt

Gunvor Tarp Barkholt

Projektmedarbejder


Gunvor er en del kommunikationsholdet og en del af Akademiet for Samfundsengagerede Unge.

Fang Gunvor på:

Gunvor@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 26 58 52 20

Adam Raahauge

Adam Raahauge

Projektmedarbejder

Adam står for at arrangere den fineste Røst Festival! Og så har han styr på teknikken til vores radiostudie.

Skal du vide mere om Røst Festival? Så kontakt Adam.

adam@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 30 82 94 03  

Camilla  Haslov

Camilla Haslov

Kontorassistent

​Camilla har styr på vores kontor. Hun laver administrative opgaver, så vores organisation hænger sammen. 

Hos Camilla kan du få svar på det meste, ellers ved hun helt sikkert, hvem det er bedst at spørge.

Camilla@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 22 54 63 51

 Victoria Dahl Understrup

Victoria Dahl Understrup

Projektmedarbejder


Victoria planlægger og afvikler de engagements labs, som Ungdomsbureauet laver både i Esbjerg, Helsingør og Maribo.  

Victoria er den rette, hvis du skal høre mere om Mangfoldigt Engagement!

victoria@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 29 86 11 07

Søren Vilhelmsen

Søren Vilhelmsen

Økonomimedarbejder

Søren er kontores økonomiansvarlige. Har har styr på budgetterne og sørger for, at alle får løn til tiden.  

Drejer dit spørgsmål sig om økonomi? Så kontakt Søren.
soren@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 27 63 55 93

Sisse Nedergaard Jensen

Sisse Nedergaard Jensen

Projektmedarbejder

Sisse er med til at udvikle, planlægge og afvikle Ungdomsbureauets podcasts.

Har du spørgsmål til vores podcasts eller brænder du inde med en fed podcast-idé, så er det Sisse du skal have fat i!

sisse@ungdomsbureauet.dk

Marie Kjær Madsen

Marie Kjær Madsen

Projektmedarbejder

Marie er projektmedarbejder på Ungdommens Folkemøde.

Marie@ungdomsbureauet.dk 

Emilie Torp Henriksen

Emilie Torp Henriksen

Projektleder

​Emilie er med til at skabe Ungdommens Folkemøde På Hjul og diverse mindre projekter.

Emilie@ungdomsbureauet.dk
tlf.: 22 95 26 94

Dag Rune Petersen

Dag Rune Petersen

Projektmedarbejder


Dag er projektmedarbejder på Mangfoldigt Engagement. 

Dag@ungdomsbureauet.dk

 

Mette Gadegaard

Mette Gadegaard

Projektleder

Mette er på barsel. 🙂